חישוב שבועות הריון

אחד הדברים הראשונים שצריכה לעשות אישה אחרי שהיא מקבלת את הבשורה שנכנסה להריון הוא, לבצע חישוב שבועות הריון. חישוב זה יעזור לה לדעת באיזה שבוע היא וכן מתי בדיוק צפוי ההיריון.

יש לחישוב שבועות הריון וכן לחישוב חודשי הריון על פי שבועות יתרונות רבים. ראשית, כך אפשר לדעת בוודאות מתי ההיריון התחיל, מתי יש לערוך בדיקות שונות, אלו כמובן נקבעות על פי השבוע של ההיריון, וכן זה עוזר לה לדעת מתי היא אמורה ללדת, וכך היא יכולה להכין את עצמה, הן מבחינה נפשית אך גם מבחינות אחרות, להזמין חדר יולדות, לרכוש את הציוד המתבקש ועוד.

כפי שכל אישה יודעת, הרי שבשביל לדעת בדיוק באיזה שבוע היא נמצאת, עליה לעבור בדיקה גניקולוגית, זאת אחרי שהיא מגלה שהיא בהריון. בבדיקה זו יהיה ניתן לאשש או להפריך עובדה זו, במידה ואכן היא בהריון, תוכל הגניקולוגית באמצעות הבדיקה ונתונים אחרים, לומר לה באיזה חודש היא נמצאת. אז היא תוכל גם להנחות אותה לגבי לוח הבדיקות העתידיות. יש בדיקות שצריך לעבור בכל שליש במסגרת ההיריון, כמו בדיקות ביוכימי, יש בדיקות שצריך לעבור בשלב מסוים, כמו בדיקות סיסי שלייה יש לעבור החל מהשבוע ה11, או בדיקות אחרות כמו דיקור מי שפיר לגילוי מומים אצל התינוק, שקיפות עורפית, סקירת מערכות ובדיקות אחרות שיש לבצע בזמנים מוגדרים אחר בתקופת ההיריון.

חישוב שבועות הריון מתאפשר, כאמור, בעזרת בדיקה גניקולוגית ואצל הגניקולוג באופן כללי, אך ניתן גם להשתמש במחשבונים שונים שקופות חולים מספקות לנשים, כך שניתן לעקוב אחר כל הבדיקות וכן אחר התאריך המשוער ללידה, באמצעות מחשבונים אלו.

יש לציין שהאישה עצמה, מרגישה בשוני בין השבועות, הן מבחינה פיזית, ככל שההיריון מתקדם וכן מבחינות אחרות, שינויים במצב רוח, עייפות ועוד. כשמחשבים את שבועות ההיריון, ואפילו כשעושים חישוב חודשי הריון לפי שבועות, קל יותר לדעת בדיוק אילו בדיקות יש לעבור, וכיצד יש להתכונן לקראת הרגע המיוחל של הלידה עצמה.

אם את רוצה לדעת עוד על חישוב שבועות הריון את מוזמנת להגיע אלי לבדיקה גניקולוגית. אני אשמח לעמוד לרשותך בכל עת ובכל שעה. שמי ד"ר ילנה קטנוב, יש לי מרפאה לרפואת נשים בתל אביב ואני אשמח לעזור לך בכל עניין שקשור להריון וללידה. כל מה שעלייך לעשות זה להשאיר פרטים באתר או בטלפון, ואיצור איתך קשר בהקדם. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
חישוב גיל הריון
חישוב שבועות הריון