חישוב גיל הריון

בתקופת ההריון כל דבר הוא חשוב, הרי כל דבר יכול להשפיע במידה כזו או אחרת על האם ועל העובר זו הסיבה שיש לעקוב אחרי כל פרט ופרט, לבצע אינספור בדיקות, לשים לב לכל שינוי ולדעת בדיוק מה המצב וכיצד מתנהלים.

דוגמא קלאסית לכך הוא חישוב גיל הריון. הרעיון של חישוב זה הוא לדעת בדיוק באיזה חודש או שבוע נמצאים בהריון, ומתי בערך אמורה להיות הלידה. מדוע זה חשוב? ראשית, בשביל שיהיה ניתן לתכנן את הלידה ואת כל מה שקורה סביבה. שנית, כך ניתן לדעת אילו בדיקות הריון צריך לעשות ומתי. כידוע נהוג לבצע בדיקות הריון לפי שבועות, לכן אם עושים חישוב גיל הריון בצורה נכונה, ניתן לדעת אילו בדיקות נותרו לעשות ומתי.

הדרך הקלה לארגן את תקופת ההיריון מבחינת תאריכים וכדומה, מומלץ לשבת עם רופאת נשים ולעבור על תוכנית ההיריון, על פי תוכנית זו ברור מאוד מתי עושים מה, יש לציין שבעת תקופה זו יש לבצע בדיקות הריון לפי שבועות, כאשר בין בדיקה לבדיקה, נערכות מגוון בדיקות תקופתיות אצל הרופאה בשביל לוודא שאכן העובר מתפתח כראוי. כל שינוי קיצוני בהתפתחות עלול לגרום לשינוי בסוג ובתאריך הבדיקות וכן יכול לשנות במידת מה, במקרים קיצוניים, את תאריך הלידה ולכן גם חישוב גיל הריון יכול להשתנות.

נשים שנמצאות במעקב הריון תאומים, יצטרכו לבצע את הבדיקות בצורה אחרת, הן יקבלו תוכנית הריון שונה משל נשים אשר נמצאות בהריון עם ילד אחד. גם כאן חשוב להקפיד שהכל יתבצע בקשר ישיר מול הרופא, היא אמורה ללוות את הנשים בכל התהליך, להסביר להן עליו ולוודא שהיא מפנה אותן לכל הבדיקות הנדרשות, ולעבור על התוצאות שלהן.

נקודה חשובה אחרונה לגבי בדיקות הריון לפי שבועות, כל בדיקה היא כמובן אחרת, כל בדיקה מתבצעת בתנאים אחרים, זה חשוב מאחר וצריך לדעת כיצד להגיע לבדיקה, יש בדיקות שמחייבות צום ויש בדיקות שלא, יש בדיקות שיכולות להתבצע רק בצורה מסוימת וכן הלאה. לכן חשוב לשים לב לא רק למועד הבדיקה אלא גם לתנאים בהם יש לבצע אותה.

אם את רוצה לדעת עוד על חישוב גיל הריון או בדיקות הריון לפי שבועות, את מוזמנת ליצור איתי קשר. שמי ד"ר ילנה קטנוב ואני רופאת נשים מנוסה. אשמח לעזור וללוות אותך בתהליך ההיריון. את מוזמנת לפנות אלי במייל או בכל צורה אחרת.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
מעקב הריון עודף
חישוב גיל הריון