ביקור אצל גניקולוג

ביקור אצל גניקולוג

למרות המבוכה שכרוכה בכך, ביקור אצל גניקולוג מומלץ לכל אישה בכל גיל, מאז שהחלה לקיים יחסי מין באופן קבוע. לרוב, הבדיקות השגרתיות הן בתדירות של אחת לשנה, אך לעיתים – אם ישנה תחושה לא נעימה באיבר המין, בעיות הקשורות לווסת החודשית או הריון רצוי או בלתי רצוי – נדרש ביקור מיוחד אצל הגניקולוג.

אישה תבין אותך הכי טוב
נשים רבות מעדיפות לבקר אצל גניקולוגית, כיוון שהבדיקה שמבוצעת על ידי אישה מסייעת לתחושת נינוחות בבדיקה הפיזיולוגית עצמה, וכן קל יותר לדבר עם אישה על בעיות נשיות הקשורות למחזור, ליחסי מין, לאיברי המין וכדומה. לכן, נשים רבות מעדיפות ביקור במרפאה הגניקולוגית של ד"ר ילנה קטנוב על פני ביקור אצל רופא נשים ממין זכר. לד"ר קטנוב יש ניסיון וסבלנות של חברה טובה, מה שבהחלט עוזר במענה על שאלות שונות הצצות מדי פעם בתחום בריאות האשה.

נשים בהריון יעדיפו ביקור אצל גינקולוג פרטי בבת ים לעיתים תכופות יותר, על מנת לעקוב באופן פעיל אחר תהליך ההריון וכדי לוודא את תקינותו. גניקולוגית מומחית מסייעת בחישוב שבועות ההריון מאז שהחל, ואם מדובר בהריון ראשון יכולה לסייע בהיכרות עם שלל הבדיקות הנלוות למעקב הרפואי בזמן הריון. הדרך הנכונה לספירת שבועות הריון מבוססת על תאריך הוסת האחרון, אך לעיתים אינך זוכרת את התאריך המדויק, ולכן קשה לדעת באיזה שבוע את נמצאת.

חישוב שבועות ההריון
אז מה לעשות אם אינך זוכרת מתי היה הוסת האחרון? בדיקה על ידי גניקולוגית מומחית יכולה לתת הערכה מדויקת של שבוע ההריון הנוכחי, על פי בחינת צילומי האולטרסאונד של העובר, ומתאריך זה ניתן להמשיך את חישוב שבועות ההריון עד הלידה. הסיבה שנשים רבות מעוניינות לדעת את חישוב שבועות ההריון מראש, היא היכולת לתכנן מתי תתבצע הלידה, פחות או יותר: האם מדובר בחודשי החורף או בקיץ, וכיצד להיערך לכך מבחינת ביגוד לחבר/ה החדש/ה במשפחה.

סיטואציה נוספת המצדיקה ביקור אצל גניקולוג, גם לנשים שאינן בהריון, היא קבלת יעוץ וסיוע בבחירת אמצעי מניעה יעיל – כזה שמבוסס על הגיל, על הסטטוס המשפחתי וכן על אורח החיים. גניקולוגית מנוסה יכולה לכוון ולסייע בתחום, וכן לעדכן בחידושים האחרונים בתחום מניעת ההריון, על מנת שתוכלי לבחור את הפתרון המתאים לך ביותר.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
אולטראסאונד גניקולוגי