ביקור אצל גניקולוג

נשים רבות נאלצות להתמודד עם התופעה של בריחת שתן, תופעה זו יכולה להופיע בגילאים ובמקרים שונים, ועל כן גם ההשפעות שלה ניכרות באופנים מגוונים, ולכן יש צורך לעבור טיפול בבריחת שתן על מנת שניתן יהיה להתמודד עם הבעיה בצורה נכונה.

כיום אנחנו יודעים שלמעלה מעשרה אחוז מהנשים מעל גיל שישים מתמודדות עם בריחת שתן, אך מלבד נשים בגיל זה, הרי שגם נשים צעירות יותר מתמודדות עם הבעיה, החל מנשים בהריון, נשים אחרי לידה, נשים שיש להן מחלות שונות וכן נשים שמתמודדות עם מצבים נפשיים שונים.

יש הסבורים שהדרך הטובה ביותר לטפל בבעיה היא באמצעות חומרי ספיגה, הבעיה היא, שגם חומרים אלו משאירים לא פעם ריחות מאוד לא נעימים ובאופן כללי גורמים לתחושה מאוד לא סימפטית, אשר משפיעה מבחינה פיזית ונפשית. לכן בשביל לטפל באופן אמיתי בבעיה יש לערוך ביקור אצל גניקולוג מומחה, שידע כיצד לאבחן את הבעיה ולהציע דרכי טיפול בבריחת שתן.

מן הסתם, בריחת שתן היא תופעה הרבה יותר רחבה מהעניין עצמו, כלומר היא יכולה להשפיע באלמנטים נוספים בחיים, זה נכון בקרב נשים צעירות אשר חוות ירידה בחשק המיני או ירידה באיכות החיים בכלל, מה שמוביל גם להתמודדות עם מצבים נפשיים לא פשוטים. חשוב לומר, גם גברים שנאלצים להתמודד עם הבעיה ולעבור טיפול בבריחת שתן, חווים תופעות שונות שעלולות להשפיע על החיים שלהם. ההתמודדות קשורה לחיים האישיים, חברתיים, מקצועיים ועוד.

בשביל לאבחן בריחת שתן בקרב נשים, יש לערוך ביקור אצל גניקולוג, הוא יבחן את המצב באמצעות אולטרא סאונד, כמו כן הוא יתייעץ עם אורוגניקולוג, במידה והוא איננו כזה, מדובר ברופא שמומחה בבעיות באגן ובדרכי השתן, וכן הם יבנו תוכנית טיפולים לחיזוק רצפת האגן. מלבד זאת, יוצע לאישה לבצע תרגילים וטיפולים לחיזוק השרירים, באזור, טיפולים תרופתיים לחסימה של אותות העצבים אשר גורמים לדחף בלתי נשלט להשתנה. כמובן שכל טיפול יתבצע תחת פיקוח צמוד, זאת על מנת לבדוק את מידת ההצלחה שלו ולקבוע האם יש צור לשנות את תמהיל הטיפולים או להמשיך איתו.

אם אתן רוצות לדעת עוד על טיפול בבריחת השתן בקרב נשים, הרי שאתן מוזמנות ליצור איתי קשר, ד"ר ילנה קטנוב, גניקולוגית מומחית. אתן מוזמנות ליצור איתי קשר ולקבוע תור, אני אשמח לבדוק אתכן ולקבוע לכן תוכנית טיפולים מתאימה. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
אולטראסאונד גניקולוגי
ביקור אצל גניקולוג