בדיקת דם לגילוי הריון

אחד הרגעים המרגשים בחייה של אישה ובכלל בחייו של זוג, הוא הרגע בו הם מחליטים להיכנס להריון ואכן פועלים בכיוון זה. אין ספק שרגע השיא הוא כשהם קונים בדיקת הריון ביתית ומגלים שאכן הם נכנסו להריון. מרגע זה, הם מכוונים לנושא של הריון ולידה. מרגע זה חייהם ישתנו, גם אם הם לא יהיו מוכנים לכך ולא ישימו לב שזה קורה.

כשמדובר על בדיקת הריון ביתית, הרי שכולן מכירות את המקל אשר משתמשים בו בשביל לגלות האם האישה בהריון או לא. מלבד בדיקה זו, ניתן לבצע אצל רופאת נשים בדיקת דם לגילוי הריון. להבדיל מבדיקת דם רגילה, בבדיקה זו תקבלי תוך מספר שעות את התוצאה. נשים רבות מעדיפות לבצע את הבדיקה בצורה כזו, מתוך הנחה שהיא הרבה יותר מדויקת, למרות שזה לא בהכרח נכון. יש לציין שיש נשים שבוחרות לבצע את שתי הבדיקות גם יחד, תחילה הן משתמשות בבדיקת הריון ביתית ולאחר מכן בבדיקת דם לגילוי הריון. בבדיקה זו מגלים את ההורמון HCG בדם, ומה הכמות שלו. בהנחה ואכן מתגלה ההורמון, אז אפשר לדעת שהאישה בהריון ובאיזה שבוע היא. בדרך כלל הבדיקה תוכל לגלות האם האישה בשבוע השלישי עד חמישי. לאחר מכן נהוג לבצע את הבדיקה באופן תדיר בשביל לבדוק את ערך ההורמון בדם, הוא עולה ככל שההיריון מתקדם.

אם נחזור רגע לרגע השיא, כלומר הרגע בו בני הזוג מגלים שהם בהריון, הרי צריך להיות מוכנים לא רק לרגע הזה ולתוצאות המיוחלות אלא גם למכלול הרחב של תופעות לוואי בהריון, תופעות שכל אישה אשר נכנסה להריון מכירה, החל מבחילות, הקאות, עייפות, כבדות, מצבי רוח משתנים ועוד. ככל שהאישה תכיר יותר את תופעות הלוואי והגבר ידע לתמוך בה ולעזור לה ככל הנדרש, כך השפעתן של תופעות אלו תקטן, וההיריון יעבור בצורה קלה. מן הסתם, תקופת ההיריון היא מאוד מלחיצה לכן חשוב שהאישה תעבור אותה בצורה שלווה ככל שניתן, בשביל שהלחצים לא ישפיעו עליה ועל העובר.

לסיום, אם את רוצה לדעת עוד על בדיקת הריון ביתית או על בדיקת דם לגילוי הריון, את מוזמנת להשאיר פרטים ואני אשמח להסביר לך. בקליניקה שלי בראשון לציון תוכלי לקבל את כל המידע אודות הריון, תופעות לוואי, בדיקות ופרוצדורות אחרות. את מוזמנת להשאיר פרטים ואני אצור איתך קשר בהקדם. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
בדיקה אצל גניקולוג
בדיקת דם לגילוי הריון