בדיקת גניקולוג

תופעת בריחת שתן אצל נשים, היא תופעה מאוד שכיחה, על פי נתונים ממחקרים שונים עולה שלפחות אישה אחת מכל שלוה תחווה זאת, כשמעל גיל 65 מדובר בארבעים אחוז מקרב הנשים.

גניקולוגים ממליצים לנשים אשר חווות את התופעה, לא להזניח אותה ולמהר ולהזמין תור לבדיקת גניקולוג על מנת שיהיה ניתן לאבחן את הבעיה ולהתמודד איתה בהתאם. בשביל זה בדיוק קיימת רפואת נשים דחופה, על מנת להתמודד עם מצבים שכאלה.

ישנם סוגים של בריחת שתן אצל נשים, התופעה השכיחה היא בריחת שתן בעת פעילות גופנית מסוימת, למשל פעילות ספורטיבית, צחוק, התעטשות ועוד. במקרים כאלה ייתכן ותהיה בריחת שתן קטנה או גדולה. מקרה אחר הוא של בריחת שתן במקרים דחופים, כשהזמן מהרגע בו מרגישים צורך להוציא שתן ועד הרגע שמגיעים לשירותים, הוא קצר מאוד. זה קורה כשאין יכולת התאפקות. מקרים אחרים מוכרים הם, בריחת אצל בעת יחסי מין, בריחת שתן כשאין תחושה, בריחת שתן כתוצאה ממגבלות בתנועה ועוד.

מרבית המקרים של בריחת שתן אצל נשים נובעת כתוצאה מחולשה של רצפת האגן. זה יכול להתרחש כשהשרירים והרצועות ברצפת האגן חלשים מאוד, ואז כל לחץ על השלפוחית מוביל לבריחת שתן. החולשה ברצפת ארגן נובעת, בין היתר, כתוצאה מניתוחים קודמים, הריונות, עישון וכן כתוצאה מגיל מבוגר.

כפי שניתן להבין, לא מדובר אך ורק במצב רגעי או נפשי, אלא מדובר בתופעה רחבה ולכן חשוב מאוד לערוך ביקור אצל גניקולוג שיבדוק את זה. חולשת רצפת האגן יכולה להשפיע בהיבטים שונים על איכות החיים מבחינה פיזית וכן מבחינות אחרות. זו הסיבה שבמסגרת רפואת נשים דחופה, נהוג, בין היתר, לטפל גם במקרים של חולשת רצפת האגן.

הטיפול מתבצע אחרי אבחון הבעיה, באמצעות חיזוק על ידי תרגילים וכן באמצעות טיפול תרופתי אשר מותאם באופן אישי לאישה. כמובן שכל אחד מדרכי הטיפול, מתבצע תחת פיקוח ובקרה של גניקולוג מומחה, על מנת שלא ייווצר מצב שהטיפול ייפגע באישה בשום דרך שהיא.

אם גם את מתמודדת עם בריחת שתן כמו נשים רבות אחרות, אני מזמינה אותך לבדיקה אצלי. שמי ד"ר ילנה קטנוב, ויש לי מרפאה בראשון לציון. אצלי תוכלי לקבל מגוון טיפולים שעומדים תחת רפואת נשים דחופה כולל טיפולים שקשורים לבריחת שתן אצל נשים. את מוזמנת לקבוע תור ואני אשמח לקבל אותך ולטפל בך בכל מצב.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
שבועות וחודשי הריון
בדיקת גניקולוג